Meşrubat Otomatı’nın Sosyali Olur mu?

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: +6 (from 6 votes)

Evet bildiğimiz otomattan bahsediyorum, hani bozuk para atıp, kahve, kola aldığımız makinalar. Peki sosyal otomat da neyin nesi, otomatın sosyali mi olurmuş? Evet cevabı tahmin ettiniz, neden olmasın, elbette olur. Dijital ile her şey mümkün.

Pepsi geçtiğimiz hafta Chicago’da düzenlenen bir fuarda “Social Vending Machine“i tanıttı. Bu otomat ile arkadaşlarınıza istediğiniz meşrubatı hediye edebiliyorsunuz. Pepsi’yi hediye etmek istediğiniz arkadaşınızın adını ve telefon numarasını girdiğinizde, arkadaşınızın telefonuna hediye kodu kısa mesaj olarak gidiyor. İsterseniz, kısa mesaja kişisel bir mesaj da ekleyebiliyorsunuz. Dilerseniz otomat ile kısa bir video çekip, mesajınızı kişiselleştirebiliyorsunuz. Hatta, social vending machine ile tanımadığınız birine de meşrubat göndermek mümkün. İşte sosyal otomatın tanıtım videosu:

Henüz arkadaşlarınıza meşrubat yollayabilseniz de, otomatlarda Facebook ya da Twitter entegrasyonu bulunmuyor, ancak Pepsi temsilcisinin yaptığı açıklamaya göre, ikinci aşamada Facebook, Twitter gibi sosyal sitelere entegrasyon sağlanacak.

 

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: +6 (from 6 votes)

Yorum Yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked *